Chiropraktyka poznań

Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa

Przemysław Rybczyński
specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

Kontakt

tel.: 606-998-116

e-mail: trzydiamenty@o2.pl

Gabinet:
ul. Nagietkowa 33
60-175 Poznań

Czynne :
Od Poniedziałku do Środy

W GODZ.
10.00 - 15.00

REJESTRACJA WYŁĄCZNIE TELEFONICZNA
OD GODZ. 9.00

Kręgarz Poznań
Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa
Przemysław Rybczyński – specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

Dyskopatia – Kuracja

Czym jest dyskopatia?

Dyskopatia to początkowy stan choroby zwyrodnieniowej naszego kręgosłupa. Nie mija samodzielnie, ale z biegiem czasu pogłębia się coraz bardziej. Dyskopatia jest schorzeniem jednego lub większej ilości krążków międzykręgowych. Cały nasz kręgosłup składa się z kręgów i krążków, pierwsze są twarde, drugie miękkie. Jeśli dojdzie do zwyrodnienia, naciskają one na korzenie nerwowe, na rdzeń kręgowy, czy też inne struktury kanały rdzeniowego powodując ból, jak również i różnego rodzaju dolegliwości. Odpowiednia kuracja amerykańskiej chiropraktyki metody Dr Cox  jest w stanie poradzić sobie z tym problemem i to bez konieczności operacji.

Czym objawia się dyskopatia i jak wygląda kuracja?

Dyskopatia zazwyczaj dotyczy odcinka szyjnego lub lędźwiowego kręgosłupa. Jeśli chodzi o pojawiające się objawy, najpierw odczuwamy coraz mocniejszy ból, który później zaczyna promieniować aż do kończyn. Parestezje, drętwienia kończyn, zbyt mocne napięcie mięśni przykręgosłupowych to kolejne objawy. Towarzyszy temu dyskomfort i ograniczenie ruchomości danego odcinka kręgosłupa. W bardziej zaawansowanym stadium zaczynają występować objawy neurologiczne, takie jak na przykład zaburzenia czucia w kończynach, osłabienie mięśni, niedowłady kończyn. W niektórych przypadkach jest tak, że objawy dyskopatii nasilają się bardzo szybko i konieczna jest natychmiastowa interwencja, w innych przypadkach trwają one latami, często delikatnie dając o sobie znać i pogłębiając się powoli wraz z upływem czasu.

leczenie bólu kręgosłupa chiropraktyka coxnastawianie kręgosłupa rybczynski kregarz chiropraktyk

Bez operacji, czyli leczenie dyskopatii skutecznymi kuracjami

To, co stanowi rzecz priorytetową – dyskopatia nie mija. Nie ma na nią skutecznego lekarstwa, nie jest jak przeziębienie, na które potrzeba czasu. Jeśli nie będziemy robić nic w kierunku wyeliminowania bólu, problem będzie się pogłębiał, mając w konsekwencji wpływ na całe nasze życie. Odpowiednia kuracja to rzecz nadrzędna. Wielu pacjentów obawia się, iż wynik rezonansu magnetycznego od razu będzie nakazywał wykonać operację. Nie jest to prawdą. W 90 % przypadków na początku stosuje się bowiem odpowiednią rehabilitację trakcji metody Cox, która ma za zadanie poradzić sobie z tym problemem. Są to zabiegi wykonywane przez profesjonalistów chiropraktyki, którzy zajmują się nastawianiem kręgów i przywracaniem ich do prawidłowego funkcjonowania.

Kręgarstwo jest bardzo popularne, jednak nie każdy może zaoferować nam taką samą jakość usług. W procesie skuteczne leczenia dolegliwości, bardzo ważnym elementem jest wybór odpowiedniej do tego osoby, chiropraktyka posiadającego wieloletnie doświadczenie. Oddając nasz kręgosłup w czyjeś ręce, niezwykle ważnym jest to, aby zajęła się nim osoba, która nam pomoże, a nie dodatkowo zaszkodzi jeszcze bardziej. Odpowiednio przeprowadzone zabiegi trakcji przepuklin międzykręgowych są w stanie uchronić nas przed operacjami.