Chiropraktyka poznań

Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa

Przemysław Rybczyński
specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

Kontakt

tel.: 606-998-116

e-mail: trzydiamenty@o2.pl

Gabinet:
ul. Nagietkowa 33
60-175 Poznań

Czynne :
Od Poniedziałku do czwartku

W GODZ.
10.00 - 16.00

REJESTRACJA WYŁĄCZNIE TELEFONICZNA
OD GODZ. 9.00

Kręgarz Poznań
Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa
Przemysław Rybczyński – specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

Dyskopatia szyjna lędźwiowa kręgosłupa

Dyskopatia – jak zdiagnozować

Problemy z kręgosłupem dotyczą coraz więcej liczby osób. Wpływ na to ma zarówno siedzący tryb życia, jak również i zbyt duża intensywność związana zarówno z nadmiernymi treningami siłowymi, jak również i fizyczną pracą. Podstawą do zdiagnozowania schorzenia są badania, na podstawie których możemy sprawdzić, jak dana dyskopatia wygląda, którego dotyczy odcinka, jakie dyski obejmuje. Najczęściej występująca to dyskopatia szyjna, jak również i lędźwiowa kręgosłupa, zdecydowanie rzadziej piersiowa.             Jak ją rozpoznać?
Najbardziej dokładnym badaniem jest rezonans magnetyczny, który ukazuje nawet najmniejsze zmiany w naszych krążkach międzykręgowych. Innymi są na pewno tomograf komputerowy, badanie RTG, jak również i badanie przedmiotowe. Poprzez odpowiednią diagnozę możliwe jest określone leczenie, dzięki któremu osoba chora ma szansę normalnie funkcjonować, bez jakiegokolwiek bólu i ograniczeń ruchowych.

gabinet leczenia bólu kręgosłupa poznan rybczynski

Dyskopatia szyjna i lędźwiowa kręgosłupa – co dalej?

Tak, jak wspomnieliśmy, najczęściej występującą jest dyskopatia szyjna oraz lędźwiowa kręgosłupa. Jeśli badanie potwierdza wystąpienie na którymkolwiek odcinku schorzenia, konieczne jest odpowiednie działanie. Nie od razu musi to wiązać się z operacją. Na początku stosuje się odpowiednią rehabilitację zaleconą przez rehabilitanta, który dopasowując określone ćwiczenia, chce w jak największym stopniu zniwelować problem. Dobrym rozwiązaniem są także specjalne masaże i rozciąganie kręgosłupa, którym specjalizują się odpowiednio przygotowane do tego osoby. Metody nieinwazyjne w wielu przypadkach okazują się być doskonale, a dyskopatia, niezależnie, czy w grę wchodzi ta szyjna, czy lędźwiowa kręgosłupa, może zostać bez większego problemu i wysiłku wyleczona.

leczenie bólu przepuklin kręgosłupa chiropraktyka cox

Czy można zapobiegać dyskopatii szyjnej i lędźwiowej kręgosłupa?

Oczywiście, że tak. Zazwyczaj dyskopatia związana jest z niewłaściwą postawą, z siedzącym trybem życia, z przyjmowaniem złej pozycji podczas siedzenia przy komputerze, z dźwiganiem zbyt dużych ciężarów. Jeśli nie dbamy o swój komfort i swoje zdrowie, problemy pojawiają się zdecydowanie częściej. Jeśli jednak na uwadze mamy naszą dobrą kondycję przez jak najdłuższy czas, wówczas schorzenia ze strony kręgosłupa będą nas omijały szerokim łukiem.
Grunt to odpowiednie podejście. Żyjmy tak, żeby było nam dobrze, ale skupiajmy się na tym, by dbać o swój kręgosłup, który jest podporą dla ciała i spełnia szereg niezwykle ważnych funkcji. Lepiej zapobiegać, niż leczyć, ale jeśli już pojawi się dyskopatia szyjna kręgosłupa, czy też lędźwiowa, wówczas warto niemal od razu działać. To stanowi rzecz najważniejszą.