Chiropraktyka poznań

Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa

Przemysław Rybczyński
specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

Kontakt

tel.: 606-998-116

e-mail: trzydiamenty@o2.pl

Gabinet:
ul. Nagietkowa 33
60-175 Poznań

Czynne :
Od Poniedziałku do Środy

W GODZ.
10.00 - 15.00

REJESTRACJA WYŁĄCZNIE TELEFONICZNA
OD GODZ. 9.00

Kręgarz Poznań
Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa
Przemysław Rybczyński – specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

Kuracja przepukliny

Czym jest przepuklina kręgosłupa?

Problemy bólu kręgosłupa to najczęściej pojawiająca się przypadłość, która dotyka zarówno kobiety, jak również i mężczyzn, niezależnie od wieku. Jednymi z problemów, które występują w przypadku różnych odcinków kręgosłupa są przepukliny. Czym są? Jak je leczyć? Czy zawsze leczenie operacyjne to ostateczność? 
Przepuklina, potocznie zwana wypadnięciem dysku, jest to przypadłość powodująca ból o różnej sile odczuwania, a w wielu przypadkach także kłopoty z poruszaniem się. Od strony medycznej, przepuklina to wysunięcie się poza przestrzeń międzykręgową galaretowanego jądra dysku. Dysk taki uciska na różne struktury nerwowe, objawiając się konkretnymi bólami.

KLINIKA LECZENIA POZNAŃ ODCINKA LĘDZWIOWEGO RYBCZYŃSKI przepuklina krążka międzykręgowego wypadnięcie dysku kręgosłupa

Nieinwazyjne leczenie przepukliny – kuracja chiropraktyki

Jeśli zdiagnozowano u nas przepuklinę i tym samym od razu pojawia się wizja operacji, nie trzeba wpadać w panikę, bowiem nie w każdym przypadku musimy liczyć się z chirurgiczną interwencją. Okazuje się bowiem, iż odpowiednia kuracja chiropraktyki jest w stanie rozwiązać problem. Rehabilitacja w połączeniu z manipulacjami, nastawieniami i trakcją może zdziałać naprawdę wiele. Profesjonalna pomoc z zakresu chiropraktyki może skutecznie rozwiązać problem wypadającego dysku bez potrzeby operacji.

leczenie schorzeń kręgów kręgosłupa metodą chiropraktyki Coxa

Jak wyglądają kuracje przepukliny metodą Cox?

Decydując się na nieinwazyjne metody leczenia przepukliny, warto postawić na profesjonalne rozwiązanie – kuracje metody chiropraktyki polegające na bezbolesnym powiększaniu przestrzeni międzykręgowych. W jaki sposób to działa? Podstawą do tego jest specjalne łóżko dr Cox Flexion – Traction-Distraction, z pomocą którego tak powiększa się te przestrzenie, że problemy bólowe zmniejszają się, a w konsekwencji zanikają. Kuracja przepukliny polega na zmianie ciśnienia w strukturze dysku, co sprawia, że taka przepuklina jest zasysana, a tym samym nacisk na nerw zmniejszony. 
To szybkie działanie, dzięki któremu można wrócić w pełni do sprawności fizycznej, bez potrzeby kładzenia się na stół operacyjny. Taka kuracja jest skuteczna i ma za zadanie wyeliminować problem pojawiającej się przepukliny w danym odcinku kręgosłupa.