Chiropraktyka poznań

Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa

Przemysław Rybczyński
specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

Kontakt

tel.: 606-998-116

e-mail: trzydiamenty@o2.pl

Gabinet:
ul. Nagietkowa 33
60-175 Poznań

Czynne :
Od Poniedziałku do Czwartku

W GODZ.
10.00 - 16.00

REJESTRACJA TELEFONICZNA
OD GODZ. 9.00

Kręgarz Poznań
Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa
Przemysław Rybczyński – specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

PROTRUZJA KRĄŻKA MIĘDZYKRĘGOWEGO

PROTRUZJA dyskowa nazywana PROTRUZJĄ KRĄŻKA MIĘDZYKRĘGOWEGO jest ostatnio coraz częściej występującym schorzeniem.

KRĄŻKI MIĘDZYKRĘGOWE NAZYWANE POTOCZNIE DYSKAMI odgrywają istotną rolę w biomechanice kręgosłupa. Łączą poszczególne jego segmenty. Stanowi element amortyzujący, przenoszący olbrzymie obciążenia.
Krążek składa się z trzech zasadniczych części:

  • PIERŚCIENIA WŁÓKNISTEGO
  • PŁYTEK CHRZĘSTNYCH ŁĄCZĄCYCH KRĄŻEK Z POWIERZCHNIAMI TRZONÓW KRĘGÓW
  • JĄDRA MIAŻDŻYSTEGO

PROTRUZJA DYSKOWA fachowo nazywana PROTRUZJĄ KRĄŻKA MIĘDZYKRĘGOWEGO  jest częstym schorzeniem zwyrodnieniowym dysków kręgosłupa.

Protruzja krążka międzykręgowego przejawia się pęknięciem pierścienia włóknistego i wysunięciem się jądra miażdżystego poza obrys krążka międzykręgowego.

W skrajnych wypadkach dochodzi do WYPŁYNIĘCIA JĄDRA MIAŻDŻYSTEGO I UCISK NA TKANKI OTACZAJĄCE KRĘGOSŁUP. Powoduję to ogromne dolegliwości bólowe i wykluczenie z normalnego życia na długie tygodnie.

To od ciebie zależy czy chcesz pozbyć się bólu i ograniczyć czas cierpienia w chorobie !!! Im dłużej czekasz tym trudniej jest wyleczyć wieloletnie zwyrodnienia i uchronić od błędów prowadzących do operacji kręgosłupa !!!
Nie czekaj dłużej – przeczytaj informacje – zawarte blog ciekawe artykuły wprowadz je w swoim życiu oraz rozpocznij serję zabiegów chiropraktycznych !!!

Leczenie operacyjne to 10 % przypadków powinno być rozważane dopiero w sytuacji w której doszło do masywnych nieodwracalnych zmian strukturalnych takich jak: całkowite przerwanie pierścienia włóknistego
Lub w sytuacji braku takich zmian gdy jednocześnie leczenie zachowawcze z różnych powodów, okazuje się nieskuteczne brak efektów usprawniania lub częste nawroty dolegliwości.

Zdecydowana większość 90% dolegliwości bólowych kręgosłupa kwalifikuje się do leczenia zachowawczego – a nie operacyjnego, w którym wiodącą rolę powinny odgrywać metody chiropraktyki oparte na stosowaniu bodźców: trakcji, oscylacji, mobilizacji, manipulacji i innych form ? terapii manualnej
Podjęte w odpowiednim czasie, specjalistyczne leczenie z zakresu chiropraktyki i terapii ruchowej, jest w stanie zmniejszyć dolegliwości bólowe, stworzyć dogodne warunki do gojenia się uszkodzonych struktur i znacznie zmniejszyć ryzyko ponownego wystąpienia dolegliwości

POLECAM  i ZAPRASZAM

Przemysław Rybczyński

Terapeuta dyplomowany Chiropraktyki McTimoney-Corley?a
członek Stowarzyszenia Chiropraktyków  Polskich
TRZY DIAMENTY – GABINET MANUALNYCH TERAPII NATURALNYCH
UL.NAGIETKOWA 33
POZNAŃ
tel.606998116

http://www.kregarz-poznan.pl