Chiropraktyka poznań

Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa

Przemysław Rybczyński
specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

Kontakt

tel.: 606-998-116

e-mail: trzydiamenty@o2.pl

Gabinet:
ul. Nagietkowa 33
60-175 Poznań

Czynne :
Od Poniedziałku do Czwartku

W GODZ.
10.00 - 16.00

REJESTRACJA TELEFONICZNA
OD GODZ. 9.00

Kręgarz Poznań
Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa
Przemysław Rybczyński – specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

WYPUKLINA KRĄŻKA MIĘDZYKRĘGOWEGO DYSKU” KREGOSŁUPA

Ponieważ w odcinku lędźwiowym dyski międzykręgowe znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie korzeni nerwowych nawet niewielkie wysuniecie krążka, określane najczęściej jako wypuklina, powoduje ucisk na korzenie.

  A co za tym idzie zaburzenia funkcji korzenia pod postacią bólu lub ograniczenia czucia, czasem osłabienia mięśni unerwianych przez włókna biegnące w korzeniu. Obraz kliniczny zależy w dużym stopniu od kierunku, w którym wysunie się fragment dysku.

  • Jeśli dysk wysuwa się do przodu, gdzie nie są zlokalizowane żadne elementy nerwowe nie wystąpią żadne objawy.
  • Jeśli dojdzie do centralnie-tylnej wypukliny często również objawy są skąpe, ze względu na dość dużą rezerwę objętości kanału kręgowego.
  • Najczęstszą objawową wypukliną jest wypuklina tylno-boczna, w kierunku otworu międzykręgowego, przez który korzenie opuszczają kanał kręgowy. Dochodzi wtedy do uciśnięcia korzenia kręgowego między wysuniętym fragmentem dysku a stawem międzykręgowym. Najczęstszym objawem jest ból, promieniujący zgodnie z dermatomem zaopatrywanym przez uszkodzony korzeń . Obecnie uważa się, że za powstawanie bólu odpowiada miejscowy stan zapalny, do którego dochodzi w wyniku upośledzenia krążenia krwi zaopatrującej korzeń. Ponieważ najbardziej podatne na ucisk są naczynia żylne utrudniony jest odpływ krwi – dochodzi do obrzęku (który dodatkowo nasila ucisk), a uwięzione komórki układu odpornościowego zaczynają wydzielać czynniki powodujące stan zapalny. Ponieważ czynniki te dodatkowo zwiększają obrzęk powstaje błędne koło chorobowe, którego przerwanie (na przykład za pomocą leków przeciwzapalnych) może spowodować szybki powrót do zdrowia.

LECZENIE OPERACYJNE TO 10 % PRZYPADKÓW  POWINNO BYĆ ROZWAŻANE DOPIERO W SYTUACJI, W KTÓREJ DOSZŁO DO MASYWNYCH, NIEODWRACALNYCH ZMIAN STRUKTURALNYCH TAKICH JAK: CAŁKOWITE PRZERWANIE PIERŚCIENIA WŁÓKNISTEGO, LUB W SYTUACJI BRAKU TAKICH ZMIAN, GDY JEDNOCZEŚNIE LECZENIE ZACHOWAWCZE, Z RÓŻNYCH POWODÓW, OKAZUJE SIĘ NIESKUTECZNE  BRAK EFEKTÓW USPRAWNIANIA,LUB CZĘSTE NAWROTY DOLEGLIWOŚCI.

ZDECYDOWANA WIĘKSZOŚĆ DOLEGLIWOŚCI  90% BÓLOWYCH KRĘGOSŁUPA – KWALIFIKUJE SIĘ DO LECZENIA ZACHOWAWCZEGO A NIE OPERACYJNEGO,  W KTÓRYM WIODĄCĄ ROLĘ POWINNY ODGRYWAĆ METODY CHIROPRAKTYKI OPARTE NA STOSOWANIU BODŹCÓW: TRAKCJI, OSCYLACJI, MOBILIZACJI, MANIPULACJI  I INNYCH  FORM CHIROPRAKTYKI I TERAPII MANUALNEJ

PODJĘTE W ODPOWIEDNIM CZASIE, SPECJALISTYCZNE LECZENIE Z ZAKRESU CHIROPRAKTYKI  I TERAPII RUCHOWEJ , JEST W STANIE ZMNIEJSZYĆ DOLEGLIWOŚCI BÓLOWE, STWORZYĆ DOGODNE WARUNKI DO GOJENIA SIĘ USZKODZONYCH STRUKTUR I ZNACZNIE ZMNIEJSZYĆ RYZYKO PONOWNEGO WYSTĄPIENIA DOLEGLIWOŚCI

POLECAM  i ZAPRASZAM

Przemysław Rybczyński

Terapeuta dyplomowany Chiropraktyki McTimoney-Corley?a
członek Stowarzyszenia Chiropraktyków  Polskich
TRZY DIAMENTY – GABINET MANUALNYCH TERAPII NATURALNYCH
UL.NAGIETKOWA 33
POZNAŃ
tel.606998116

http://www.kregarz-poznan.pl