Chiropraktyka poznań

Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa

Przemysław Rybczyński
specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

Kontakt

tel.: 606-998-116

e-mail: trzydiamenty@o2.pl

Gabinet:
ul. Nagietkowa 33
60-175 Poznań

Czynne :
Od Poniedziałku do Środy

W GODZ.
10.00 - 15.00

REJESTRACJA WYŁĄCZNIE TELEFONICZNA
OD GODZ. 9.00

Kręgarz Poznań
Trzy Diamenty - Gabinet Terapii Naturalnych Chiropraktyki Kręgosłupa
Przemysław Rybczyński – specjalista naturalnych terapii kręgosłupa

Terapeuta Chiropraktyk dyplomowany
Członek Stowarzyszenia Chiropraktyków Polskich

Zasady i Metody Chiropraktyki

Zasady Chiropraktyki

Chiropraktyka opiera się na trzech spokrewnionych ze sobą oraz naukowo i klinicznie udowodnionych teoriach, które są akceptowane w środowisku naukowym.

leczenie skrzywien kręgosłupa poznanNASTAWIANIE KREGOSLUPA W WYPADNIĘTYCH DYSKACH KREGOSŁUPA

1. Choroba może być wynikiem rozstroju układu nerwowego. Istnieje wiele przyczyn choroby, jednakże rozstrojenia w układzie nerwowym są najistotniejszą przyczyną etiologii choroby. Układ nerwowy koordynuje aktywność komórkową dla jej adaptacji środowiskowej. Czynniki i stany, które oddziałują na układ nerwowy, a do których organizm nie jest się w stanie zaadoptować, powodują zmiany we wzorze przekazywania impulsów nerwowych, które odbiegają od normy. W konsekwencji czego wiele zaburzeń funkcyjnych układu nerwowego może doprowadzić do powstania choroby.

2. Rozstrojenia układu nerwowego mogą być spowodowane zaburzeniami w układzie ruchowym. Zaburzenia w równowadze segmentów kręgosłupa, miednicy i kości czaszki u człowieka są często spotykane w praktyce klinicznej. Przedłużone, nienaturalne zaangażowanie układu nerwowego może być wynikiem zaburzenia, napięć i stresu układu ruchowego, spowodowanym dążeniem człowieka do postawy pionowej. Uszkodzenia mechaniczne albo podwichnięcia segmentów kręgosłupa są często powodowane poprzez niesymetryczne obciążenia grawitacyjne układu ruchowego oraz pojawienie się defektów rozwojowych, czy też podrażnień: mechanicznych, termicznych oraz psychicznych układu nerwowego.  

 

3. Rozstrojenie układu nerwowego może spowodować lub pogorszyć chorobę, oraz spowodować zaburzenia w funkcjonowaniu organizmu człowieka. Zaburzenia w równowadze segmentów kręgosłupa, miednicy i kości czaszki mogą mieć związek z pospolitymi dolegliwościami człowieka o pochodzeniu organicznym, trzewnym oraz naczynioruchowym. W przypadku zaistnienia stosownych okoliczności, prawie każdy element układu nerwowego może bezpośrednio, czy też pośrednio spowodować reakcje w innych elementach układu nerwowego. Razem wzięte, niezależne od siebie przyczyny nieprawidłowego funkcjonowania organizmu mogą mieć bardziej osłabiający efekt, niż pojedyncze. Zaburzenia w naturalnej równowadze segmentów kręgosłupa, miednicy i czaszki mogą zapoczątkować, czy też zaostrzyć rozstrój stabilności nerwowo-naczyniowej i nerwowo-trzewnej. Dlatego tez korekcja zaburzeń równowagi układu ruchowego jest bezwzględnie konieczna dla efektywnego prowadzenia pacjenta.  

skolioza kręgosłupa rwa kulszowa przepukliny międzykręgowe

 

 

 

 

 

 

 

Metody Chiropraktyki

1. Mobilizacja struktur stawowych: Jest to główny aspekt pracy opieki chiropraktycznej. Jej celem jest normalizacja zaburzeń układu ruchowego, aby uwolnić powstałe w związku z tym stany napięcia układu ruchowego oraz wyeliminować zaburzenia pochodzenia naczyniowego i nerwowego.

Głównymi metodami pracy używanymi w moim gabinecie  są chiropraktyka :  McTimoney Corley’a, Dr. Pierce i Dr.Coxa ze względu na ich  holistyczność, efektywność i  bezpieczeństwo.

chiropraktyka kregosłupa poznan

2. Konsultacja dietetyczna: Optymalna dieta jest podstawą pracy układu ruchowego i nerwowego .

3. Naturoterapia: jest często wprowadzana do opieki w celu zwiększenia efektu terapeutycznego ? masaż ? termoterapia – radiestezja – ćwiczenia

4. Zalecenia dotyczące zachowań: są niezbędnym elementem opieki chiropraktycznej. Postawa naszego ciała, sposób w jaki siedzimy, chodzimy, ćwiczymy nasze ciało, podchodzimy do problemów codziennego życia ma bezpośredni wpływ na stan naszego organizmu.

Medycyna Holistyczna Współczesna medycyna, w szczególności chirurgia, jest olśniewająca w leczeniu dolegliwości pojedynczych układów człowieka i doskonale sobie radzi z ostrymi przypadkami. Jednakże leczenie chorób o złożonym podłożu oraz chronicznych wymaga uwzględnienia aspektów socjologicznych, emocjonalnych i psychologicznych. W takim przypadku medycyna holistyczna jest bardzo przydatna. Bierze ona pod uwagę szeroki wachlarz wymagań pacjenta.  Czas, cierpliwość i zrozumienie są niezbędnymi narzędziami terapeuty.

WIELOPOZIOMOWOŚĆ : FIZYCZNA – UMYSŁOWA ? EMOCJONALNA -DUCHOWA

CIAŁO LUDZKIE POSIADA NATURALNE WŁAŚCIWOŚCI LECZENIA I  REGULACJI SAMEGO SIEBIE ORAZ WINNO POZOSTAWAĆ W STANIE HOMEOSTAZY.  

KAŻDY PACJENT JEST NIEPOWTARZALNĄ SZCZEGÓLNĄ OSOBĄ. CHOROBY MAJA PODOBNE OBJAWY, ALE OSOBY NA NIE CHORUJĄCE SĄ RÓŻNE. ISTOTNA JEST WSPÓŁPRACA ZE STRONY PACJENTA I UDZIAŁ JEGO ODPOWIEDZIALNOŚCI W PROCESIE LECZENIA.

Dlatego początkowa opieka chiropraktyczna, musi być intensywna. Opieka łączy w sobie prace nie tylko na tkance kostnej, ale również na tkance miękkiej. W związku z tym mobilizacyjne techniki są często stosowane razem z pracą na tkance miękkiej. Często chiropraktyk sugeruje ćwiczenia, zmiany w diecie oraz w stylu życia, aby pacjent jak najszybciej powrócił do zdrowia. W takim przypadku kooperacja pacjenta jest tutaj niezbędna. Po osiągnięciu dobrego stanu zdrowia, późniejsze sześciomiesięczne wizyty u chiropraktyka pomogą w utrzymaniu dobrego zdrowia.

 chiropraktyka cox metoda leczenia przepuklin międzykręgowych poznan

Poza tym wizyty te pozwolą na wyeliminowanie małych problemów zdrowotnych zanim staną się one wielkie!

Osoby zainteresowane dobrym zdrowiem, nie tylko w krajach Europy zachodniej, ale i w Polsce poczynając od dzieci, a kończąc na dorosłych wybierają opiekę chiropraktyczną, aby czuć się dobrze i dobrze się prezentować. Osoby o prostych kręgosłupach trzymają się prosto, bo czują się zdrowo i tym zwracają na siebie uwagę. Poza tym styl życia z uwzględnieniem opieki chiropraktycznej zaoszczędza dużo naszego czasu i pieniędzy przez to, że pomaga nam cieszyć się dobrym zdrowiem. Dodatkową zaletą opieki chiropraktycznej jest fakt, że jest ona dostosowana do potrzeb pacjenta, co czyni ją wyjątkowo efektywną.

Należy pamiętać, że chiropraktyka jest nauką, sztuką i filozofią, która zajmuje się związkiem pomiędzy strukturami aparatu ruchu, głównie: miednicy, kręgosłupa i czaszki, a funkcyjnością układu nerwowego człowieka, dlatego że związek ten może mieć znaczący wpływ na odrestaurowanie i utrzymanie dobrego zdrowia.Bóle pleców, krzyża i głowy, drętwienie oraz mrowienie w kończynach górnych i dolnych oraz inne problemy zdrowotne mogą być spowodowane przez zmiany strukturalne w kręgosłupie.

 

Chiropraktyka analizuje proces powstawanie choroby i eliminuje zaburzenia czynnościowe aparatu ruchu i narządów wewnętrznych, tj. stany, gdzie mimo braku patologii w obiektywnych badaniach lekarskich utrzymują się dolegliwości zmuszające pacjenta do przewlekłego przyjmowania leków.

JEŻELI TAK JEST W TWOJEJ CHOROBIE, CHIROPRAKTYK JEST NAJWŁAŚCIWSZĄ  OSOBĄ, NIE CZEKAJ ZWRÓĆ SIĘ DO NIEGO O POMOC !!!

klinika leczenia schorzeń kręgosłupa poznań Rybczyński chiropraktyka

Wykorzystano artykuły Dr.Henryk Dyczek

STOWARZYSZENIA CHOROPRAKTYCY POLSCY